Uobičajene tehnike koje su koristili phishing prevaranti uključuju ali se ne ograničavaju na: Slanje e-mail poruka, koriste lažne elektronske adrese, logo grafike i slične tekstove, kao veb-stranice banke ili naš e-mail sa ciljem prevare i prikupljanja osetljivih podataka. Izmenjuju imena domena da bi izgledali slični onim koje mi zastupamo: @bekonomike.com.
Pokušavaju da pristupe privatnim informacijama putem jedne ili više metoda, takvih kao što su hyperlinks na lažnim stranicama interneta ili preko direktnih formi elektronskih poruka. Na primer, vi možete primiti elektronsku poruku pod tvrdnjom da dolazi iz Banka Ekonomike koji vas pita da kliknete na jednom linku jedne internet stranice unutar elektronske poruke u cilju izmene ili ažuriranja informacija i vaših osetljivih akreditiva iz nekog određenog razloga.
Kada kliknete na link, bićete usmereni na lažnu internet stranicu koja može da vam izgleda veoma slična sa onom Banke gde će se od vas tražiti pružanje vaših osetljivih informacija. Elektronske poruke slične ovim mogu izgledati veoma sofisticirane i da čak sadrže naš dizajn i logo. Nikada im ne verujte.
Iz bezbednosnih razloga Banka Ekonomike vam nikada neće poslati elektronsku poruku tražeći od vas da unesete vaše lične podatke. Kako je moguće da ove lažne elektronske poruke izgledaju slične stranici e- bankarstva našeg sajta? Relativno je jednostavno stvoriti sajt da izgleda slično sa legitimnim sajtom neke organizacije kopiranjem izgleda sajta sa interneta.